ניקוי רעלים לשיפור תסמיני פיברומיאלגיה

ניקוי רעלים לשיפור תסמיני פיברומיאלגיהאנשים הסובלים מפיברומיאלגיה פונים לעיתים קרובות לרופא בנוגע לתזונת ניקוי רעלים להקלת התסמינים, ולאחר ביצוע דיאטה זו במשך זמן מה, הם מרגישים בדרך כל בריאים יותר וללא כאבים.

הבנת פיברומיאלגיה

הסובלים מפיברומיאלגיה הן בעיקר נשים בגיל העמידה, למרות שגם גברים עשויים להיות מושפעים ממחלה זו. בתחילה קשה לאבחן את התסמינים, היות והיא מוכרת יותר ככאבי שרירים ומפרקים המשפיעים כמעט על כל חלק בגוף.

נדודי שינה ועייפות הם שני תסמינים שכיחים יותר. למרבה הצער, תרופה לפיברומיאלגיה לא התגלתה, אך רופאים וחוקרים גילו מספר צורות מוצלחות של טיפולים המאפשרים לחולים להתמודד עם מחלה מתישה זו.

טיפולים אלו חשבים לשיטות חלופיות, ובעוד שחלקן עשויות להיות שנויות במחלוקת, החולים חווים מצב רוח מרומם כשהם מוצאים את סוג הטיפול שעובד.

דיאטת ניקוי רעלים לריפוי פיברומיאלגיה

זוהי חלופה פופולארית לריפוי פיברומיאלגיה. האם היא עובדת? חלק מהחולים מרגישים שהדיאטה מובילה לתוצאות טובות וארוכות טווח יותר מאשר תרופות טיפוסיות. בשפה פשוטה, תכנית ניקוי רעלים כרוכה בסילוק רעלים רבים ככל הניתן מהגוף.

מהיכן מגיעים רעלים אלו? הם נובעים ממקורות שונים, כגון מזונות שאינם בריאים, אוויר מזוהם ואפילו פריטים המשמשים על בסיס יומי, כגון מחבתות אלומיניום.

לא קיימת גלולה קסומה הפוטרת את הגוף מרעלים אלו, אך הקפדה על תזונה פרטנית עשויה לחסל תסמינים רבים הקשורים לפיברומיאלגיה. במקביל, יש לבחון את העולם סביב ולנסות להגביל את החשיפה לרעלים.

מה מכניסים לגוף בתכנית ניקוי רעלים?

חולי פיברומיאלגיה רבים מעדיפים להתחיל את התכנית באמצעות שתיית תה ללא קפאין המכילים שילוב צמחי מרפא אשר מסייעים לגוף לטהר את עצמו. צמחי מרפא כגון אכיניצאה, חילבה וג'ינג'ר משמשים אף בבישול. מזונות בריאות פופולאריים אחרים כוללים שפע פירות וירקות גלם כגון:

  • ברוקולי
  • כרובית
  • נבטים
  • בצל
  • שום
  • ארטישוק
  • סלק
  • ירקות אדומים וירוקים.

בשילוב עם מזונות אלו, אחד הדברים החשובים ביותר אותם ניתן לעשות לטיהור הגוף מרעלים בפיברומיאלגיה הוא לשתות שפע מים במהלך היום, המסייעים לשטיפת המערכת.

מה לא מכניסים לגוף

מאלו מאכלים כדאי להימנע? ממזונות בעלי ערך תזונתי נמוך, כגון משקאות מסוכרים, סוכריות ומזונות המכילים סוכר, קמח לבן, שומנים רוויים וחומרים משמרים.

אתה עשוי להיות מופתע לגלות כמה חומרים משמרים נמצאים במזונות, כך שמומלץ לאמץ את ההרגל של קריאת תוויות מזונות לפני שרוכשים אותם.

תסמינים ראשונים של דיאטת ניקוי רעלים

אל תתפלא אם גופך חווה מעט הלם ברגע שאתה מתחיל תכנית ניקוי רעלים לריפוי פיברומיאלגיה. הגוף זקוק למעט זמן להסתגל, ובינתיים אתה עלול לחוות תסמיני שלשול, כאבי ראש ובחילות. חיוני לפנות לרופא לפני תחילת התוכנית, ולהתחיל אותה בהדרגה.

השינויים כוללים החלפת בשרים שמנים בבשרים רזים, וחלק מהמומחים ממליצים להימנע מבשר לחלוטין, אך שוב, איש לבצע את התהליך בהדרגה. מוסיפים עוד דגנים במקביל להימנעות מבשר, חלב וביצים.

אל תתפלא אם אתה חווה יותר עייפות ואף מוזרות בשבועיים הראשונים של המעבר לתזות ניקוי רעלים. אך בסופו של דבר גופך יתאים את עצמו ותחווה הבדל ניכר בתסמיני הפיברומיאלגיה.

אתר זה הוקם במטרה להעניק לגולשים ידע מקיף על אבחון וטיפול בפיברומיאלגה.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן