קרניו סקראל

קרניו סקראל הינה שיטה טיפולית מתחום הטיפול הטבעי.

הטיפול נועד לעזור במגוון בעיות כגון: בעיות תחושתיות, תנועתיות, אינטלקטואליות וריגשיות.

בעזרת מגע עדין ועמוק בסביבת מערכת העצבים המרכזית והנוזל המקיף אותה ניתן להקל על תחושות הכאב ולהביא לשיפור בריאותי, נפשי וחברתי.

שיטת טיפול זו נמצאה כיעילה במיוחד במקרים של פיברומיאלגיה הנקראית גם דאבת השרירים. הטיפול מקל על כאבי השרירים והסימפטומים הנילווים בצורה משמעותית ועוזר לרבים לחזור לשיגרה.

מהו טיפול קרניו סקראל?

טיפול קרניו סקראל הינו טיפול בלחיצות ידניות רכות ועמוקות שאינן עולות על 5 גרם לאורך המערכת הקרניו סקראלית הכוללת את עצמות הגולגולת, הפנים, הלסת, עמוד השידרה, הנוזל השידרתי והמוח.

הטיפול מבוסס על הקשבה של המטפל לגופו של המטופל בניסיון להבחין באזורים המתוחים, החסומים או הכואבים ולטפל בהם.

תרפיית קרניו סקראל מיועדת לכל אחד, בכל גיל – מתינוקות ועד קשישים. הטיפול אינו חודרני, ללא כאב ואינו מעורר תופעות לוואי. אורך הטיפול כ-40 דקות ולעיתים, במקרים חמורים, יש צורך בסדרת טיפולים.

שיטת טיפול זו מבוססת על פי גילויו של ד"ר סאתרלנד (1970) אשר הבחין לראשונה כי בכל תא בריא ישנה אנרגיה ריתמית המגיעה מנוזל המוח והשדרה ("נשימת החיים").

תפקידה של אנרגיה זו לשמור על האיזון הפנימי, הסדר והבריאות של הגוף. טיפול באמצעות קרניו סקראל מחזק אנרגיה זו, מאזנה ועוזר לכוחותיו הטבעיים של הגוף לרפא את עצמו.

למי מיועד הטיפול?

קרניו סקראל הינה שיטה טיפולית יעילה למגוון בעיות ומחלות כגון: כאבי גב, מיגרנות, חוסר איזון הורמונלי, אפילפסיה, פגיעות נוירולוגיות, מתח נפשי, כאבי שרירים, תשישות ועייפות כרונית, קשיי למידה והיפראקטיביות, אוטיזם, בעיות תנועה, מרפקים נוקשים, חוסר אנרגיה, פריצת דיסק, הפרעות שינה ועוד.  מסיבה זו נמצאה שיטת טיפול זו כיעילה במקרים של תסמונת פיברומיאלגית אשר מערבת מגוון של תסמינים בריאותיים.

טיפול קרניו סקראל לחולי פיברומיאלגיה

כידוע תסמונת הפיברומיאלגיה גורמת לכאבים ובעיות בריאותיות מגוונות. הכאבים העיקריים מתרכזים באזור הגידים ורצועות השריר ומשם הכאב עלול להתפשט לכל הגוף.

אל הכאבים נוספים תסמינים אחרים כגון: כאבי ראש, בעיות עיכול, תשישות ועייפות כרונית, חוסר איזון הורמונאלי, דיכאון, חרדה, בעיות קשב וריכוז ועוד.

טיפול בעזרת קרניו סקראל יכול להחזיר לגוף את כוחותיו הפנימיים להביא לאיזון פנימי ולשפר באופן משמעותי את המצב הבריאותי של המטופל.

הטיפול מתייחס לרבדיה השונים של המחלה, הן הרובד הבריאותי והן הרובד הנפשי במטרה למקסם את יעילות הטיפול. לעיתים טיפול זה נעשה כחלק משיטת טיפול  הכוללת תפריט תזונתי ואימון אישי אשר חוברים יחד ומביאים לאיזון טוב יותר של הגוף.

לסיכום, טיפול באמצעות קרניו סקראל נמצא יעיל למגוון רחב של בעיות רפואיות בכלל ולחולי פיברומיאלגיה בפרט וכן מסוגל להביא לשיפור משמעותי בבריאות ובאורח החיים.

ראו גם:

פיזיותרפיה בבית לסובלים מפיברומיאלגיה

אתר זה הוקם במטרה להעניק לגולשים ידע מקיף על אבחון וטיפול בפיברומיאלגה.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן