טיפול אירידיולוגיה לסובלים מפיברומיאלגיה

טיפול אירידיולוגיה לסובלים מפיברומיאלגיהפיברומיאלגיה, דאבת שרירים, נחשבת לתסמונת שיכולה להתבטא בסימפטומים מגוונים לרבות כאבים. אך למרות שכאבי שרירים הינים סימפטום מרכזי הוא בשום פנים ואופן איננו היחיד. גם עייפות, ניתן אף לומר תשישות, מלווה אחוז ניכר המחולים וזאת – באופן כרוני.

אולם יש פתרון, והפתרון טמון בזיהוי נכון של מקור הבעיה ולאחר מכן טיפול – באמצעות גלגל העין. אירידיולוגיה (אבחון באמצעות גלגל העין) יכולה לזהות את מקור הבעיה והמוקד שלה בגוף. לאחר מכן, ניתן להעניק לכל מטופל את הפתרון המתאים למצבו שלו.

אבחון וסימפטומים

בעבר הייתה קיימת דעה רווחת שפיברומיאלגיה הינה בעיה פסיכוסומטית בעיקרה. יש שקישרו אותה עם מחלת היאפים או עם תסמונת העייפות הכרונית. אך כיום, ברור היטב שמדובר במחלה, כזאת שיכולה להסב לחולים סבל רב. לצד כאבים ממוקדים בשרירים ולמעשה בנקודות רבות בגוף, מדווחים החולים גם על עייפות רבה, לעיתים גם על קשיים רגשיים, מיחושים ומיגרנות ועוד.

בזכות אירידיולוגיה, ניתן לאתר את מקור הבעיה שכן אותם איברים פגועים ואותם מדדים גופניים שבהם צריך לטפל ניכרים היטב בגלגל העין. יש חלקים שונים בגלגל העין שיאבדו את צבעם הבוהק, מומחה יוכל לזהות כתמים שונים, נקודות זעירות וסימנים נוספים שיעידו על הבעיה ועל מה שמצריך טיפול.

זאת ועוד, באמצעות שימוש במפות אירידיולוגיה ניתן גם לעקוב אחר מצבו של המטופל תוך כדי הטיפול. מראה העין יוכל לגלות מתי המצב משתפר ואם יש צורך לנקוט בטכניקה טיפולית אחרת.

הבדיקה והמיקוד

מאפייניהן של הקשתיות בשתי העיניים מסוגל לגלות מצבים של חולי, חולשה גופנית, אפילו בעיה שמקורה גנטי. חלק מהאירידיולוגים המתבקשים לזהות מחלה כגון פיברומיאלגיה יעשו שימוש בתאורה ממוקדת ויש שגם ישתמשו בתוכנות מחשב ככלי עזר. עם זאת, המוקד יהיה תצפית מוקפדת בעינו של המטופל ולעיתים גם ביצוע תשאול כדי להבין פרטים נוספים.

מרבית הסובלים מפיברומיאלגיה הם למעשה נשים. לפעמים התסמינים כה קשים, השרירים, העצמות והמפרקים כל כך כואבים והעייפות כה קשה, אך שהקושי לתפקד באופן סביר נעשה כבד ללא נשוא. מכיוון שהרפואה הקונבנציונלית מתקשה למצוא לא רק את המקור לפיברומיאלגיה אלא גם מענה מספק, הפתרון צריך להיות אחר. ובאמצעות אירידיולוגיה אכן שמים את האצבע על הגורם ומגלים לא רק מהו הסימפטום אלא גם מהו השורש לבעיה – ועל מה צריך להתמקד הטיפול.

גלגל העין עשוי לגלות למשל שהטיפול צריך להתמקד למשל בניקוי של רעלים שהצטברו בגוף. אצל חלק מהמטופלים – מתברר שמקור הבעיה היא חולשה של מערכת העיכול, ובעצם בה צריך להתמקד. יש מצבים שחיזוק של מערכת החיסון הוא הצעד הנדרש ויש מצבים שבהם הגוף יוכל להתמודד בצורה טובה יותר אם יושם דגש על חיזוק הפן הרגשי, למשל כאשר סיבה מרכזית לכאבים ולעייפות נובעת מסטרס מתמשך או מחשיפה לטראומה בלתי פתורה.

מפסיקים לסבול

מטפלים שונים המתמחים בפיברומיאלגיה יכולים להציע מגוון פתרונות. יש כאלה שמיטיבים לטפל בסילוק רעלים שהצטברו בגוף, לעיתים במחזור הדם ולעיתים גם במערכת העצבים. אחרים נוקטים בשיטות תזונתיות, כאשר ברור שהתפריט הקבוע של המטופל או של המטופלת רק מעצים את הסימפטומים של המחלה. ניתן בהחלט גם לקבל טיפול משולב, הן בניקוי הרעלים והן חיזוק באמצעות תפריט אישי.

עוצמת האירידיולוגיה מתגלה כאשר מתנהל מעקב תוך כדי התהליך וניתן לראות כיצד השיפור הגופני משתקף בגלגל העין. במידת הצורך, מוסיפים לטיפול גם שימוש בתוספים טבעיים ומגלים מתי ניתן לוותר על תרופות (כאשר מדובר במטופלים שנהגו ליטול תרופות שונות שעזרו רק באופן חלקי – משככי כאבים, כדורי שינה וכדומה). בעזרת אירידיולוגיה, כבר לא צריך לסבול.

אתר זה הוקם במטרה להעניק לגולשים ידע מקיף על אבחון וטיפול בפיברומיאלגה.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן