כירופרקט לטיפול בפיברומיאלגיה

פיברומיאלגיה חולי פיברומיאלגיה יכולים ליהנות מטיפול של כירופרקט המטפל לרוב בכאבי גב מסוגים שונים ופריצות דיסק ולהשיג שיפור במצבם

מחלת פיברומיאלגיה גורמת להופעת כאב כרוני קשה ביותר, אשר על פי מטופלים שונים יכול להשתפר באמצעות טיפול אצל כירופרקט.

כירופרקט הוא איש מקצוע המטפל בעיקר בכאבי גב, על ידי ביצוע מניפולציות שונות על עמוד השדרה. באמצעות הטיפול הכירופרקטי, ניתן להקל על כאבים שונים וביניהם כאבי גב ושרירים.

אצל חולי פיברומיאלגיה, טיפול כירופרקטי יכול לסייע בעיקר כאשר מדובר בכאבים בגב, הצוואר והכתפיים, אז הכירופרקט יכול ליישם את השיטות השונות על מנת להקל על הכאב.

חשוב לזכור שהטיפול הכירופרקטי אינו בא במקום טיפול רפואי הכולל בעיקר תרופות ולעתים גם פיזיותרפיה.

טיפול בפיברומיאלגיה על ידי כירופרקט

כירופרקטים מטפלים בעיקר בפריצות דיסק וכאבי גב מסוגים שונים, אך גם חולי פיברומיאלגיה יכולים ליהנות מהטיפול הכירופרקטי. מכיוון שהבסיס למחלת פיברומיאלגיה אינו ידוע עד תום, ולא ברור איך לטפל במחלה בצורה טובה, כל דרך טיפול אשר יכולה להקל על הכאב מתקבלת בברכה אצל החולים.

ולכן, חולים אשר מגיעים לכירופרקטים, נהנים משיפור במצב וחלקם אף מדווחים על שינוי משמעותי ומשנה חיים. השיפור העיקרי שניתן להשיג על ידי טיפול כירופרקטי אצל חולי פיברומיאלגיה הוא:

  • הקלה על כאבי גב, צוואר וכתפיים – כירופרקטים מתמחים בטיפול בכאב המופק באזור עמוד השדרה, ובאמצעות מניפולציות שונות משחררים שרירים ומופעל לחץ על חלק מהנקודות במטרה להשיג שיפור במצב.
  • שיפור טווחי תנועה – אחד הגורמים המגבילים ביותר במחלות הקשורות לכאב ובכלל הוא הפרעה בטווח התנועה, אשר ניתנת לשיפור בצורה טובה על ידי טיפול כירופרקטי. חולי פיברומיאלגיה רבים סובלים מתנועות בטווח קצר, בין עם בגלל הכאב ובין אם על רקע חוסר שימוש בשרירים אשר גורם לפגיעה בגמישות. במקרים רבים, ההפרעב בטווח התנועה מייצרת כאב ומחמירה את הכאב הקיים, ולכן, טיפול כירופרקטי יכול במקרים מסויימים לחולי פיברומיאלגיה.
  • שחרור שרירים – עיקר הכאב אצל חולי פיברומיאלגיה הוא כאב שמקורו בשרירים, ושחרור השרירים על ידי טיפול כירופרקטי יכול לסייע באופן משמעותי להקלה על המצב.

הטיפול הכירופרקטי כטיפול משלים לצד הטיפול הרפואי

כאשר מדובר בכל מחלה רפואית, כולל מחלת פיברומיאלגיה הטיפול המשלים יכול להשיג תוצאות משמעותיות ושיפור אדיר במצב.

חולי פיברומיאלגיה רבים אשר סבלו מכאבים רבים במשך שנים דיווחו על שיפור כאשר התחילו בטיפול משלים כלשהו, כולל טיפול כירופרקטי.

במקרים אלה, הטיפול הכירופרקטי יכול להתערב באופן נקודתי וממוקם ולהקל על הכאב, במיוחד אם מדובר בכאבי גב וכאבי שרירים.

כאבי גב נחשבים לגורם מגביל משמעותי, ומכיוון שמונעים את טווח התנועה התקין וגורמים להפרעה בכל פעילות גופנית, מגבילים מאוד את התפקוד היום יומי וגורמים לסבל רב.

הקלה על כאבי הגב באמצעות טיפול כירופרקטי יכולה לסייע כמובן לחולי הפיברומיאלגיה, ולספק להם יכולת תפקודית מסויימת.

חשוב לזכור שגם במידה והטיפול הכירופרקטי מסייע לחולים, אין להפסיק את הטיפול התרופתי מבלי להתייעץ עם הרופא.

בדרך כלל, שילוב של טיפול תרופתי מתאים עם טיפול משלים טוב משיגים את השיפור במצב, ולכן חשוב להמשיך את הטיפול התרופתי גם אם ברור שהגורם המשמעותי בטיפול הוא הטיפול הכירופרקטי.

סיכון בהחמרת המצב

כירופרקטיקה אינה מדע מדוייק, ובמקרים מסויימים טיפול כיורפרקטי יכול דווקא להחמיר את המצב. זהו סיכון ברור ונדיר של הטיפולים הכירופרקטים, אשר חשוב להכיר ולדעת שבמידה ומופיעה החמרה במצב יש להפסיק באופן מיידי את הטיפול הכירופרקטי.

כמו כן, חשוב להקפיד ללכת לכירופרקט מנוסה, אשר מכיר את מחלת פיברומיאלגיה ויודע איך לטפל בה בצורה טובה, ובדרך זו ניתן להבטיח את הצלחת הטיפול ושיפור המצב.

ראו גם:

18 נקודות כאב – פיברומיאלגיה

טיפול בתא לחץ לחולי פיברומיאלגיה

אתר זה הוקם במטרה להעניק לגולשים ידע מקיף על אבחון וטיפול בפיברומיאלגה.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן