מהי שיטת האיזון של ד"ר טאן לטיפול בפיברומיאלגיה?

פיברומיאלגיה הינה מחלה שמאופיינת על ידי כאב מפושט בגוף המלווה עם סימפטומים נוספים כגון עייפות רבה, עקה, רגישותמהי שיטת האיזון של ד"ר טאן לטיפול בפיברומיאלגיה? מוגברת ועוד. מעריכים כי 2 – 5 אחוז מהאנשים סובלים מכך ולא תמיד מאובחנים נכונה. הם חווים ירידה משמעותית באיכות החיים. ד"ר טאן, יליד טייוואן, פיתת שיטת איזון המיועדת לטיפול בכאבים שונים וכן מתאימה לסובלים מהמחלה וכדאי להכיר את מאפייניה.

שיטה בעלת תוצאות מהירות והשפעה נוירולוגית חזקה

שיטת האיזון של ד"ר טאן כוללת שימוש בטכניקות דיקור עתיקות, שהתגלו מעיון בטקסטים עתיקים שאותם חקר. מטרת השיטה הינה ליצור שיפור והקלה משמעותיים, אך לא בפרק זמן ארוך. הרעיון הוא שצריך וניתן להביא להקלה מורגשת ומהותית עבור החולים, בתוך פרק זמן קצר יחסית. בשיטה משלבים בין עקרונות נוירולוגיים לבין עקרונות באקופונקטורה. מובן שמהירות ההשפעה היא עניין אינדיבידואלי, אבל החתירה של הטיפול היא ליצור תהליך שיפור שמתחיל כבר כעבור מספר דקות.

איזון על ידי נקודות דיקור נבחרות

ד"ר טאן רכש את השכלתו בתחומים מגוונים, לרבות תארים אקדמאים בהנדסה לצד לימוד מקיף של רפואה סינית עתיקה ואקופונקטורה. הוא החליט ליישם את עקרונות המחקר המדעי על מידע שנמסר ממלומדים סיניים קדומים ורפואה סינית עתיקה. שיטת האיזון שוכללה לאורך מעל לעשרים שנה וכיום ישנם מטפלים בשיטה אפילו בישראל.

החולים בפיברומיאלגיה יכולים לדווח על אזורים מסוימים בגוף שסביבם חשים סבל ניכר. מטרת שיטת האיזון היא לזהות את אותם מקומות לקויים, לא מאוזנים או כואבים, ולתת את המענה על ידי מיקוד בנקודות דיקור נבחרות. חשוב לציין כי נקודות הדיקור הללו כלל לא חייבות להימצא בסמיכות למקום הכואב או המוחלש. לדוגמא, עבור חולה הסובל או סובלת מכאבים בצוואר או בראש, אין הכרח כי נקודת הדיקור שתביא לאיזון תימצא בראש דווקא. כחלק מהטיפול יש לאבחן את נקודות החולשה שזקוקות לחיזוק ולטפל על ידי נקודות הדיקור המתאימות.

איזון על ידי שיקוף והדמיה

ד"ר טאן גילה כי כאבי מפרקים יכולים להיות מטופלים בשיטת האיזון על ידי שיקוף של מפרק במפרק. לדוגמא, כאשר חולי פיברומיאלגיה סובלים מכאבים חזקים במפרקי הברכיים, ניתן למקד את הטיפול במפרקי המרפק. עיקרון טיפולי אחר מבוסס על הדמיה של אזור המטופל על ידי אזור אחר, אך בקנה מידה שונה. לדוגמא, נקודות דיקור לאורך היד יכולים יכולות לטפל באזורים שונים בפלג גוף עליון. ד"ר טאן גילה במהלך מחקריו כי דיקור בכפות הידיים יכול לחזק ולשפר את התחושה בכפות הרגליים. טיפול במרפק יוכל להקל על כאבי ברכיים וכאבי ברכיים יכולים להיות מטופלים על ידי מיקוד במרפק. באופן דומה, איזון שורש כף היד יכול לחזק את הקרסול וכן הלאה. השיטה חותרת לטפל בבעיה מהשורש ולא לעסוק אך ורק בסימפטום החיצוני.

איזון גוף ונפש ללא תרופות

פיברומיאלגיה עשויה לכלול כאבי מפרקים וגוף נוקשה, הפרעות שינה, כאבי ראש, הפרעות חרדה ודיכאון, עייפות כרונית, עקצוץ בגפיים וליקויים בזרימת הדם, הפרעות עיכול, לעיתים גם נטייה לפציעות חוזרות. שיטת האיזון נועדה לחולל איזון מחדש, של גוף ונפש. יתרון חשוב של שיטתו של ד"ר טאן נשען על כך שאין שום צורך בתרופות. ניתן לקבל את הטיפול במקביל לכל טיפול רפואי מערבי או כטיפול בפני עצמו. כדאי להוסיף שפעילות גופנית וטכניקות הירגעות יכולים לשפר את ההשפעה לטווח ארוך ולהביא עימם הקלה מתמשכת ורבת עוצמה.

 

מקורות ולמידע נוסף:
Dr. Tan Balance Method – Helianthus Holistic Health Clinic (helianthusclinic.com)
Fibromyalgia | Arthritis | CDC

אתר זה הוקם במטרה להעניק לגולשים ידע מקיף על אבחון וטיפול בפיברומיאלגה.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן