מהי השפעת פילאטיס על חולי פיברומיאלגיה?

לא כל אחד שישמע את המילה פיברומיאלגיה יידע מה בדיוק זה אומר, מהם דרכי ההתמודדות, האם קיימת אפשרות לקבל עזרההשפעת פילאטיס על חולי פיברומיאלגיה להקלה על כאבים. תשובות לשאלות אלו הן חשובות, מכיוון שמי שסובל ממחלת פיברומיאלגיה יודע כי מדובר על מחלה שיכולה לגרום לכאבים עזים ולכן, מומלץ לקבל טיפול רפואי ולנסות אלטרנטיבות אחרות שיכולות לעזור לאותו חולה.

אז מהי מחלת פיברומיאלגיה?

פיברומיאלגיה היא הפרעה מסוימת שיכולה לפגוע במקומות שונים ולגרום לחולה בה לחוות כאבים מאוד חזקים וקשים שיכולים להשפיע על התפקוד הפשוט של החולה.
בנוסף, מדובר על מחלה שמלווה בתסמינים נוספים, כמו: עייפות או שינויים במצבי הרוח. בדרך כלל סימני מחלת הפיברומיאלגיה מגיעים לאחר אירוע מסוים אותו החולה עבר, ברוב המקרים יהיה מדובר על אירוע טראומתי מסוים שעבר החולה. כמו כן, יש לציין כי גם ללא אירוע מיוחד אותו עובר החולה קיימת האפשרות להופעת סימנים המעידים כי קיימת מחלת פיברומיאלגיה.
במקרים כאלו האבחון של המחלה תיעשה על ידי רופא מומחה לאחר סדרת בדיקות שיוכלו להעיד כי אכן מדובר על מחלת פיברומיאלגיה אצל אותו מטופל.

האם יש טיפול רפואי לפיברומיאלגיה?

למחלת פיברומיאלגיה אין כל טיפול רפואי מוכח שיכול לעזור לאותו חולה ולכן, חולים רבים שחולים במחלת הפיברומיאלגיה מחפשים אלטרנטיבות טיפול אחרות שיכולות לעזור להם להקל על הכאבים, ולנסות לחיות יחד עם המחלה עד כמה שניתן.
כיום, קיימים כמה אלטרנטיבות שונות של טיפולים, כמו למשל: מרפאת כאב, במרפאות אלו נמצאים רופאים מומחים שיכולים לעזור בצורה מקצועית לכל מטופל שמגיע אליהם עם כמה שהיכולות שלהם מאפשרים להם במסגרת הטיפול.
מעבר לכף, קיימות תרופות מסוימות שיכולות להקל על הכאב החזק שמגיע יחד עם מחלת הפיברומיאלגיה, תרופות אלו יכולות לעזור לאותו חולה עד כמה שאפשר על מנת שיוכל להמשיך לתפקד בחיים שגרתיים עד כמה שניתן.

נשים או גברים: אצל מי פיברומיאלגיה שכיחה יותר?

בקרב נשים מחלת פיברומיאלגיה שכיחה יותר מאשר אצל גברים. בנוסף, נשים גם סובלות מתסמיני המחלה יותר מגברים. ההורמונים הנשיים ככל הנראה הם הגורמים לכך שאצל נשים התסמינים קשים יותר.
כמו כן, מעבר לכך שהסטטיסטיקה אומרת שנשים סובלות יותר ממחלת פיברומיאלגיה, קיים גם מחקר שמראה שאנשים שנתונים ללחץ גדול מידי או מתח מתמשך, קיים אצלם סיכוי גבוה להתפתחות תסמיני המחלה.

אלו עוד אלטרנטיבות יש להקלת כאבי פיברומיאלגיה?

על פי לא מעט מחקרים שבוצעו על ידי חוקרים שמתמחים בתחום זה, פעילות גופנית יכולה לעזור להקלה על כאבים של מחלת פיברומיאלגיה.
כאבים של מחלה זו הינם כאבים קשים מנשוא ולכן, לא מעט חולים במחלה זו בנוסף לטיפול התרופתי אותו הם מקבלים מעוניינים לחפש אלטרנטיבה אחרת שתוכל לעזור להם בהקלת הכאב.
על מנת לבצע פעילות גופנית בכדי להקל על כאבים של מחלת פיברומיאלגיה קיימים תרגילים מסוימים שיכולים לעזור לאותו מטופל, כמו למשל: חיזוק השרירים של החולה, אימוני כוח, פעילות אירובית.

האם פילאטיס  יכול לסייע לחולי פיברומיאלגיה?

לא מעט מהמחקרים הראו שבפילאטיס קיימת האפשרות לבצע שיקום לחולים עם פציעות שונות, לגבי מחלת פיברומיאלגיה פילאטיס יכול לעזור לחולים לקבל יציבות אותה הם יכולים לאבד בעקבות המחלה.
בנוסף, פעילות פילאטיס יכולה לסייע לחולים אלו בחיזוק שרירי הגוף ולאזן בין השרירים בגוף.
כמו כן, פילאטיס נבדק על ידי המומחים הטובים ביותר בתחום פיברומיאלגיה, וקיימים לא מעט מטופלים שיכולים להעיד כי אכן שיעורי פילאטיס יכולים לעזור לחולים, להקל על הכאבים ולעזור בייצוב הגוף והשרירים של החולה בפיברומיאלגיה.

אתר זה הוקם במטרה להעניק לגולשים ידע מקיף על אבחון וטיפול בפיברומיאלגה.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן